KOMUNIKAT - aktualności dot. Sekcji Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego

Przeobrażenia w naszym kraju dotykają także naszą grupę zawodową, w tym osoby z najwyższymi kwalifikacjami, posiadającymi specjalizację I i II stopnia psychologii klinicznej lub będących specjalistami psychologii klinicznej w znaczeniu określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 30 września 2002 r. w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie z ochronie zdrowia, Dz. U. z dni 17 października 2002 r.
Grupa gdańskich psychologów już w ubiegłym roku kierując się troską o status naszego zawodu postanowiła coś zmienić i zjednoczyć „siły”, stąd pomysł utworzenia Sekcji mogącej stanowić platformę szerszego porozumienia.

Celem powstania Sekcji
1.    Reprezentowanie i dbałość o interesy środowiska psychologów klinicznych.
2.    Integracja członków Sekcji i wymiana doświadczeń pomiędzy psychologami klinicznymi.
3.    Dbałość o utrzymywanie wysokich standardów pracy psychologów klinicznych.
4.    Rozwój psychologii klinicznej.
5.    Upowszechnianie wiedzy z psychologii klinicznej.

Co oznacza szeroką działalność zarówno:
·       naukową (wymiana i upowszechnianie informacji naukowej w zakresie psychologii klinicznej),
·       praktyczną (na rzecz pacjentów oraz naszego środowiska, ułatwianie członkom wzajemnych kontaktów);
·       edukacyjną i dydaktyczną (w formie wymiany programów kształcenia przed- i podyplomowego dla psychologów, lekarzy oraz wspólnej pracy nad ich doskonaleniem).
Nasze prace zaowocowały powołaniem ogólnopolskiej Sekcji Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego. Działalność Sekcji Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego została zatwierdzona w dniu 21 marca 2012 r.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie środowiska psychologów klinicznych, nie tylko legitymujących się specjalizacją, ale wszystkich pracujących z pacjentami, którzy z powodu młodego wieku, kolejki do specjalizacji itp. nie wszczęli jeszcze specjalizacji, jak i Osoby, którym idea powstania Sekcji Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego jest bliska.

WAŻNE DLA OSÓB Z I STOPNIEM SPECJALIZACJI PSYCHOLOGII KLINICZNEJ - trwają starania o wprowadzenie trybu specjalnego uzupełnienia specjalizacji (by uzyskać tytuł specjalisty psychologii klinicznej). Dotąd jedynie około 30 osób w kraju wypełniło ankietę mającą na celu diagnozę sytuacji. Zapraszamy do jej wypełnienia:
http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=462